ČAČAK – Na kovid odeljenjima Opšte bolnice u Čačku za protekla 24 sata preminuo Ivanjičanin starosti 50 godina. U trećem talasu korona epidemije u Moravičkom okrugu do sada je preminulo 319 osoba koje su lečene od korone, od kojih su 224 iz Čačka. U respiratornom centru smešteno je 18 najtežih bolesnika, a četvoro sa izrazito teškom kliničkom slikom priključeno je na mehaničku ventilaciju.
U kovid paviljonima u Čačku trenutno su hospitalizovana 162 pacijenta, sedam manje nego dan pre. U protekla 24 sata na bolničko lečenje primljeno je 11 pacijenata sa simptomima koji ukazuju na moguću infekciju koronavirusom, a 13 ih je otpušteno na kućno lečenje. Organizovana su i četiri transporta obolelih u Specijalnu bolnicu “Anemija“ u Ivanjici.

- Foto: Špijunka.rs
Inače, Specijalna bolnica u Ivanjici je od juče ponovo u kovid sistemu, kada su primljeni prvi pacijenti sa područja ove opštine. Reč je o deset pacijenata koji su bili na lečenju u Čačku.
U prijemno-trijažnoj ambulanti čačanske bolnice juče je evidentirano 150 pregled, od čega 89 prvih, dok je dan pre toga bilo 84 prva i 71 kontrolni pregled.
U kovid bolnici u Gornjem Milanovcu trenutno se nalazi 47 pacijenata. Tokom protekla 24 sata na lečenje je primljeno sedam, a otpušteno šestoro. Takođe, tri pacijenta su preveli na lečenje u kovid bolnicu u Kruševcu, Opštu bolnicu u Čačku i u Kovid bolnicu u Batajnici. Od 275 testiranih iz Čačka pozitivan PCR nalaz ima 79 osoba, iz Gornjeg Milanovca od 65 uzoraka pozitivnih je 25, iz Lučana od 27 uzoraka pozitivno je 16 i iz Ivanjice od 61 uzorka pozitivno je 16. Ukupno 136 pozitivnih od 428 uzoraka.
Izvor: Špijunka.rs